Mysfox Grund Intensiv

2022-11-15 20:00:00

Under kursen kommer vi gå igenom de grundläggande teknikerna för det som idag kallas modern fox. Fokus kommer ligga i att skapa närvaro och kontakt i dansparet. Vi kommer bland annat gå igenom grunderna i att föra och följa, ram och balans samt lär ut några enklare turer. Du får med dig verktyg för att hitta just ditt sätt att dansa och för att sedan utvecklas vidare på egen hand. Framförallt hjälper vi dig att våga ta steget ut på  dansbanor och socialdanskvällar!

 

Kurs 10.00-16.00 med avbrott för lunch.

Totalpris inkl.lunch 550 kr.

Bokningslänk se nedan

 

Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.